East West Rockers

East West Rockers na początku października wydało trzeci już krążek. Jest to kolejna płyta wydana w wydawnictwie Karrot Komando. Jednym z miejsc promujących płytę będzie Gdyńskie Ucho. Zapraszamy już 3.12.2011 Bilety w cenie 25/30East West Rockres jest polskim zespołem i sound systemem grającym muzykę zaliczaną do raggamuffin, reggae czy dancehall. Na swoim koncie mają występy na festiwalach w Polsce (Open’er, Ostróda Reggae Festiwal, Bielawa Reggae Dub), za granicą (Hip Hop Kemp, RealBeat, Uprising). Występowali z takim sławami jak Gentelman, Talib Kweli, Looptroop, Mykal Rose, Anthony B, Konshens, O.S.T.R czy Grubson.

Historia składu zaczyna się w listopadzie 2004 roku, gdy Kuba 1200 wrócił z Amsterdamu. Razem z Grizzlee, Cheeba , VJ i JahLaptop zakładają zespół. Przez pierwsze pół roku grali tylko i wyłącznie w opolskich klubach, by z czasem zacząć otrzymywać propozycje z innych miast. Wraz z kolejnymi koncertami rosło uznanie EWR w środowisku muzycznym. Wzrastająca popularność, zaproszenia na liczne imprezy i festiwale. Zespół może pochwalić się tym, że odbył trasę koncertową po Niemczech i Bałkanach. Wystąpili m.in na festiwalach Reggae Seasplash w Chorwacji, LB27 Reggae Camp pod Budapesztem czy na Ostróda Reggae Festiwal 2005. W tym samym roku do składu dołącza wokalista Ras Luta. Na początku 2006 roku zespół zostaje nagrodzony przez magazyn Free Colours za „Najlepszy Polski sound system”. Pod koniec 2006 roku dzięki wytwórni Karrot Kommando ukazuje się debiutancki album składu „Ciężkie Czasy”. To album, który nagrywany był przy współpracy z polskimi i zagranicznymi producentami. Dzięki połączeniu brzmienia modern roots, dancehall i nietypowemu połączeniu jamajskiego i polskiego slangu płyta została bardzo dobrze przyjęta przez publikę.

Rok 2008 owocuje podpisaniem umowy zespołu z wytwórnią Prosto, która do tej pory kojarzona była z wydawnictwami hip-hopowymi. Takie posunięcie zespołu oczywiście obudziło obawy wśród fanów, o to czy zespół zachowa swój styl.  Po części tak się stało płyta „Jedyna broń” jest o wiele bardziej hip-hopowa, znajdziemy na niej też brzmienia w stylu r’n’b.  Na płycie usłyszymy gościnie nie znanego jeszcze wtedy Grubsona. Trasa koncertowa promująca tę płytę trwała przeszło dwa lata, po jej zakończeniu muzycy poświęcili się swoim solowym projektom. Pojawiając się gościnie u Grubsona, Jamala czy Mariki.

Po tej przerwie w październiku zespół wydał swój trzeci krążek „eastwest.FM”, ponownie w wydawnictwie Karrot Kommando. Powrót do pierwszej wytwórni wcale, nie oznacza powrotu do początkowego brzmienia zespołu. Panowie z EWR tym razem jamajskie klimaty postanowili połączyć z elektronicznymi, dubowymi czy dubstepowymi dźwiękami. Prace nad płytą prowadzone były zarówno w Polsce jak i za granicą. To nie koniec niespodzianek jakie usłyszymy na płycie, swój wokal dograł się młody jamajski artysta Konshens, a także pochodzący z Brooklynu Jahdan Blakkamoore.Tagi:

East West Rockers, EWR, Ucho, reggae

Sonia
0.027 | użytkowników: 0, gości: 2 | Home | Logowanie/Rejestracja | RSS | Reklama | Redakcja | Partnerzy | Kontakt