Animations - Private Ghetto

Trzecia płyta “Private Ghetto” jest już gotowa, zespół finalizuje właśnie kontrakt z dużą wytwórnią.Premiera planowana jest na wiosnę. Okładkę płyty zaprojektował Maciej Zieliński odpowiedzialny za grafiki na poprzednich płytach zespołu.

 

 

 

 

 Na “Private Ghetto” trafi 11 premierowych kompozycji:

1.Morality Failed
2.Silence
3.My Private Ghetto
4.Dawn The Day Before
5.Epiphany
6.Internal Chaos
7.Crystal Lies
8.Thieves Of Dreams
9.Generation Zero
10.Rushing Down The Tracks
11.Wrath

 

Znany dotąd z bardziej progresywnych dźwięków zespół nie zapomniał o technicznej warstwie swoich utworów ale teraz postanowił zaprezentować je w bardziej dynamicznej, nowoczesnej i mocniejszej formie.

Nowe wcielenie Animations można sprawdzić oglądając tzw 'lyric video' do najnowszego utworu "Morality Failed" zapowiadającego trzecią płytę - pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=cBo5ZkQaCwY

 

ANIMATIONS - Animations to pochodzący z Jaworzna zespół wykonujący muzykę określaną jako power-tech-prog-metal-fusion. Debiutancki album zespołu (zatytułowany po prostu Animations) został wydany w 2007 roku i do dziś jest jedynym tego typu wydawnictwem na polskim rynku. W całości instrumentalny, bez wsparcia wytwórni płytowej, sprzedał się w ilości około 2,000 egzemplarzy na całym świecie. Sama muzyka spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony krytyków jak i słuchaczy. W 2009 roku skład zespołu został uzupełniony o wokalistę, którym został Darek Bartosiewicz. Zespół już jako kwintet wydał w grudniu 2009 roku drugą płytę zatytułowaną Reset Your Soul. Post-produkcję płyty zespół zdecydował się powierzyć jednemu z najbardziej utytułowanych duńskich producentów – Tommy’emu Hansenowi z Jailhouse Studios. Człowiekowi odpowiedzialnemu za brzmienia płyt wykonawców takich jak Helloween, TNT, Jorn Lande czy Circus Maximus. W 2010 roku zespół został zakwalifikowany do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock. Jury wybrało 28 zespołów z ponad 700 zgłoszeń i w tym gronie znalazło się Animations. W roku 2011 Animations wystąpili u boku Judas Priest na scenie katowickiego Spodka - z nowym wokalistą. Miejsce Darka Bartosiewicza zajął Frantz Wołoch. W nowym składzie zespół zagrał na Metalfest 2012 oraz jako support TRIVIUM. W ubiegłym roku rozpoczął komponowanie i nagrywanie trzeciego albumu, który ukaże się wiosną 2013.

www.animations.com.pl
www.myspace.com/animationsofficial
www.facebook.com/animationsofficial

 Tagi:0.064 | użytkowników: 0, gości: 1 | Home | Logowanie/Rejestracja | RSS | Reklama | Redakcja | Partnerzy | Kontakt