Miejsca


Czasem śmieszno, czasem straszno
miejsc: 15
Ucho i dużo metalu
miejsc: 9

Katowice (oficjalnie: Wielkie Metropolitarne Miasto Katowice, Stolica Wizualizacji, Miasto Wieżowców, Centrum Węglowe, Najzieleńsze ze Wszystkich Miast, Najbogatsze z Miast Polskich itd., dawniej Załęska Hałda) – według Waldemara Bojaruna (rzecznika wsi) najwspanialsze miasto świata, w którym ludzie tryskają optymizmem i wspólnie polerują dworzec kolejowy dwustuzłotowymi banknotami, w którego centrum co minutę wyrasta nowy wieżowiec, miasto czystych technologii węglowych, nieskończonych dwunastopasmówek, nieprzemierzonych lasów, zadbanych kamienic, polskieZagłębie Ruhry, Nowy Jork i Barcelona w jednym. Według Jarosława Kaczyńskiego Katowice to stolica polskiej Bawarii. Katowice to odwieczna (tzn. od 1922 roku) stolica Śląska i miasto arcypolskie (także teoretycznie od 1922 roku).

miejsc: 1

 Gmina miejsko-wiejskiejska z Ładnym ratuszem :D

miejsc: 1

Starówka i tyle samo gołębi co poetów

miejsc: 5

Miasto i powiat w województwie małopolskim, w południowo-wschodniej Małopolsce. Siedziba powiatu nowosądeckiego.

Kwitnie tu handel tanim winem, golarkami Brauna, przetworami ze zdechłych zwierząt oraz lornetkami na podczerwień, które nie mają podczerwieni.

W tej mieścinie władzę despotyczną sprawuje Proboszcz, jedna z najważniejszych dla ludu osobistości. Proboszcz zmusza mieszkańców do budowania i powiększania terytoriów klasztora. Każdy bunt jest surowo karany.

miejsc: 1

Opole – miasto i powiat, stolica województwa opolskiego, powiatu opolskiego, Opolszczyzny i polskiej piosenki. Stąd pochodzi wspaniała opolska publiczność, która tradycyjnie festiwal ogląda w telewizji, bo połowę widowni zajęła telewizja, a resztę ważniaki z warszafki oraz jaśnie nam panujący oficjele. Ps. Pozdrawiamy Radio Sygnały!

miejsc: 1

Narzędzie leżące w województwie wielkopolskim służące do Cięcia metalu, drewna (a przez gangi argentyńskie nawet ludzi). PIŁA TANGO!

miejsc: 1

Poznań (niem. Pyrkenstadt) – najbardziej rozwinięta metropolia w całej Pyrlandii, gdzie swoją siedzibę ma klub Lecha Poznań. Znane też jako miasto hau-hau. Działem filozofii zajmującym się tym miastem jest epistemologia.

miejsc: 1

Miasto z giełdą 

miejsc: 1

Rumia: Rahmel ska-punk band, Dobrze dziarają, Lubią Oliwe...


miejsc: 1

Pierwsza wzmianka o Rzeszowie sięga czasów neolitu, kiedy to w dzisiejszej Słocinie zaczęto używać kamieni oraz powstał gród na terenie Staromieścia. Nie wiadomo jakim cudem, ale przetrwał on do 19 stycznia 1354, czyli czasów nadania niniejszych włości Janowi Pakosławicowi ze Stróżyc – wielkiemu idolowi każdego rzeszowiaka. Sam zainteresowany nawet nie wiedział jaka będzie z tym zabawa.

miejsc: 1

Słupsk: Dalej do morza niż w Sopocie, Festiwal Legend Rocka, Klub miłośników wożenia SKM-ką trupów w dywanach.

miejsc: 1
Molo, opera, turyści i Daily Blues
miejsc: 12
miejsc: 3
miejsc: 9
miejsc: 1
miejsc: 1

Wrocław (Wiochlove, Wrochate, dawniej Breslau) – miasto na prawach powiatu w woj. dolnośląskim, położone niedaleko Czech i Niemiec, w połowie drogi z Siechnic do Obornik, nad rzeką Widawa. Głowni mieszkańcy miasta to uciekinierzy z Wilna i Lwowa, zbieranina różnych kultur w jednym kołchozie. Według pewnego serialu Wrocław jest miastem mądrym. Wrocław od 20 lat sukcesywnie traci swoich mieszkańców, którzy nie chcą już mieszkać w tym upiornym mieście, według danych PKW, Wrocław liczy już 589 000 tysięcy mieszkańców, 20 lat temu było to 630 tysięcy.

miejsc: 4

Miejscowość położona na południu Polski w województwie śląskim. Miasto z wieloletnią tradycją (do początku XX wieku było największą wsią w Europie), zwane również przez nielicznych mieszkańców kolejną dzielnicą Gliwic. Spis treści Z tajnych kronik Galla Anonima wynika, iż na ziemiach dzisiejszego Zabrza znajdowały się akweny wodne, w których spokojnie żyły sobie żaby. Pierwsza nazwa osady brzmiała żebrze, następnie Żabrze, aż w końcu aby ułatwić sobie wymowę ludność wygnana z okolicznych dworów zaczęła mówić Zabrze.

miejsc: 2

0.014 | użytkowników: 0, gości: 4 | Home | Logowanie/Rejestracja | RSS | Reklama | Redakcja | Partnerzy | Kontakt